Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
Novinky
03.01.2021
CZ TS 2 – nová generace úspěšného sportovního speciálu
16. 11. 2020 (Uherský Brod) - Česká zbrojovka představuje novou sérii sportovních pistolí optimalizovaných pro divizi Standard střelby podle pravidel ... číst celé
03.01.2021
Vyšla nová kniha CZ 75: Příběh české legendy
Skvělou zprávou pro fanoušky značky CZ je vydání nové knihy o historii i současnosti nestárnoucí pětasedmdesátky – nadčasového modelu, který Českou zb... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Novinky
 3. Vyšla nová kniha CZ 75: Příběh české legendy
Vyšla nová kniha CZ 75: Příběh české legendy
03.01.2021

Skvělou zprávou pro fanoušky značky CZ je vydání nové knihy o historii i současnosti nestárnoucí pětasedmdesátky – nadčasového modelu, který Českou zbrojovku a.s. katapultoval mezi nejvýznamnější světové výrobce služebních, obranných i sportovních samonabíjecích pistolí.

Čtyřicet pět let na trhu. Bezmála dva miliony prodaných kusů. Služba v mnoha ozbrojených silách po celém světě. Nespočet vítězství na nejprestižnějších závodech ve sportovní střelbě podle pravidel IPSC. Druhá nejkopírovanější samonabíjecí pistole všech dob.

To vše a ještě mnohem víc je model CZ 75, původně psaný ČZ, který se zrodil v polovině 70. let minulého století jako originální český příspěvek k úvahám o ideální podobě moderní služební a obranné samonabíjecí pistole. Řešení, s nímž přišel jeden z nejlepších zbraňových konstruktérů všech dob František Koucký (1907–1994), dodnes mnozí považují za vůbec nejdokonalejší v dané kategorii.

Pistole_CZ_75_3D.jpg

Nejlepším důkazem je neutuchající zájem o novodobé pokračovatelky CZ 75. Ty nejlepší se stále vyrábějí v České zbrojovce a.s. v Uherském Brodě, od své pramáti se v ledasčem liší, ale vycházejí ze stejného geniálního konstrukčního základu – toho, díky němuž ve vývoji krátkých palných zbraní rozlišujeme éru před nástupem pětasedmdesátky a po něm.

Tato bohatě ilustrovaná kniha přináší dosud nejúplnější shrnutí poznatků o příběhu CZ 75. Největší pozornost je věnována vývoji a začátkům výroby, nechybí však ani životopis konstruktéra či přehled dalších osudů tohoto přelomového modelu.

Samostatná kapitola pojednává o zdobených jubilejních sériích, které se těší stále větší oblibě a z nichž zatím poslední byla představena právě u příležitosti 45. výročí pětasedmdesátky.

 

Z obsahu:

 • Rok 1975
 • Trocha techniky
 • České pistole před pětasedmdesátkou
 • Česka zbrojovka Uherský Brod a pistole před pětasedmdesátkou
 • Poslední mohykán: život a dílo Františka Kouckého
 • Zrození legendy
 • Pětasedmdesátky z pětasedmdesátého
 • Tajemství úspěchu CZ 75
 • Prvních 45 let
 • Výroční pistole CZ 75

 

Knihu CZ 75: Příběh české legendy vydalo nakladatelství Euromedia Group v edici Universum, má 176 stran, stojí 299 Kč a je k dostání nejen u všech dobrých knihkupců, ale brzy také v podnikových prodejnách České zbrojovky a.s. v Praze a v Uherském Brodě.

Informace pro zákazníky
Kde nás najdete

Opletalova 37

Praha , 110 00

prodejna na mapě
Kontakty
(Po-Pá, 9-18 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz